Pracownia brązownicza „Sacrum”

Pracownia Brązownicza "Sacrum"

Historia

Pracownia brązownicza „Sacrum” to dzieło założone w 1987 roku. Jej fundamentami są doświadczenie i umiejętności przekazywane przez pokolenia. Dzięki nim posiadamy zestaw odpowiednich umiejętności, które gwarantują najwyższą jakość wykonania oraz rzetelność naszych wyrobów i świadczonych usług.

Oferta

W naszej ofercie odnajdą państwo:

  • naczynia liturgiczne – monstrancje, kielichy mszalne, kustodia, puszki na komunikanty, relikwiarze (w tym relikwiarz Jana Pawła II)
  • przedmioty liturgiczne – drzewce i okucia do baldachimów, chorągwi oraz sztandarów, dzwonki i gongi kościelne, kadzielnice
  • Pateny Mszalne – SacrumPracownia brązownicza „Sacrum”

Istotną częścią prowadzonej przez nas działalności jest także renowacja złoceń i naczyń liturgicznych. Niezależnie od tego czy jest to patena, kielich, monstrancja, kadzielnica czy relikwiarz, każde naczynie liturgiczne, w wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych, traci z czasem swój połysk, a wraz z nim – swój dostojny wygląd. Niezbędne w takim wypadku wydaje się dokonanie odpowiedniej restauracji, która pozwoli na przywrócenie przedmiotom ich dawnej świetności oraz wyglądu, a także przedłużając ich żywotność umożliwi korzystanie z nich jeszcze przez długie lata.

Nabyta przez nas wiedza oraz wielopokoleniowe doświadczenia sprawiają, iż poddane przez nas konserwacji i renowacji przedmioty wracają do swoich najlepszych lat świetności.

W naszej ofercie znajdą również państwo pełny zakres srebrzenia i złocenia naczyń liturgicznych. Przedmioty sakralne poddane tym procesom zyskują lepszy wygląd oraz nabierają mistycznego blasku. Złocenie jest również jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie żywotności przedmiotów kultu religijnego.

Dzieje się tak z powodu właściwości złota – szlachetnego metalu będącego integralną częścią wytwarzanych przez nas wyrobów. Charakteryzuje się ono zdumiewającą odpornością na korozje, nie reaguje też prawie zupełnie z innymi pierwiastkami czy kwasami (w tym z kwasem solnym), oraz jest niewrażliwe na działanie wody, również pod postacią pary wodnej. Jedynym realnym zagrożeniem dla złota są mieszaniny kwasów utleniających. Niezbędne w takim wypadku wydaje się dokonanie odpowiedniej restauracji, która pozwoli na przywrócenie przedmiotom ich dawnej świetności oraz wyglądu, a także przedłużając ich żywotność umożliwi korzystanie z nich jeszcze przez długie lata.

Wykonujemy także przedmioty wykonywane na specjalne zamówienia naszych klientów. Zamówienia można składać poprzez umieszczony na stronie internetowej formularz, mailowo bądź też telefonicznie.

Dorobek

Wśród największych dokonań naszego przedsiębiorstwa możemy wyróżnić:

  • wykonany w 2000 r. z okazji uroczystości kanonizacji św. siostry Kowalskiej relikwiarz ,
  • wykonaną na zamówienie Katedry Archidiecezjalnej we Wrocławiu monstrancję ze srebra o wadze 12 kilogramów i wysokości 120 cm,
  • różnorodne korony ze złota i srebra wykonane dla indywidualnych odbiorców.

Kontakt

Adres: ul. Kalwaryjska 23, 30-504 Kraków

NIP: 6791061796

Telefon/Fax: (12) 656-09-54

Telefon: +48 603 070 122

E-mail: honza@sacrum.com.pl

Zapisz