Jak zaprojektować i wydrukować baner dla małej firmy?

Banery reklamowe

Jak zaprojektować baner z małej firmy? Czy taka usługa dużo kosztuje? W obecnych czasach mamy bardzo wiele różnych form reklamowych. Jedną z takich reklam jest właśnie na zewnętrzna reklama w postaci baneru. Obecnie nowoczesna technologia pozwala nam na drukowanie nawet jednej sztuki, więc bez problemu będziemy mogli szybko załatwić reklamę dla naszej firmy w postaci baneru.

O czym pamiętać przy wyborze dobrego banera dla reklamy swojej firmy?

1. Zastanów się dobrze, w którym miejscu twój baner będzie najlepiej widoczny. Najczęściej wybierane lokalizacje, na które decydują się większość firm to siatka ogrodzeniowa lub frontowa ściana budynku firmowego. Dzięki temu, że wieszamy banery na terenie swojej posesji, to nie musimy płacić za jego dzierżawę, tak jak to jest w przypadku, gdy decydujemy się, aby zawiesić baner gdzieś przy wjeździe do miasta czy na terenie prywatnej posesji.

2. Dokładnie przemyśl reklamę, którą pokażesz na swoim banerze. Najczęściej przedsiębiorcy reklamują takie cechy jak nazwa produktu lub usługi, numer telefonu, nazwę oraz adres firmy, a czasami adres firmowej strony internetowej. Najwięcej jednak zastanów się nad tym, jakie hasło reklamowe umieścić tak, aby klienci chcieli skorzystać z twoich produktów lub usług. Czasami również, kiedy jesteśmy pewni, że sprzedawany produkt będzie cały czas dostępny w sprzedaży w tej samej cenie, to możemy również podać cenę. Trzeba również poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby zaprojektować świetne przyciągające zdjęcie i tutaj możemy wykonać samodzielnie lub zlecić, a także możemy wstawić do baneru logo naszej firmy.

3. Wyszukaj w internecie oraz popytaj znajomych czy nie znają dobrego grafika, który projektuje banery. Możesz podejrzeć jego wizytówkę w internecie i sprawdzić, czy będzie w stanie sprostać twoim wymaganiom. Dowiedz się także czy pomoże ci w wydrukowaniu baneru reklamowego, czy tylko projektuje banery.

4. Postaw się w butach klienta i wyobraź sobie, że przyjeżdżasz samochodem obok swojego banera reklamowego i wyobraź sobie dobrze czy dasz radę doczytać się reklamy na banerze i czy zwrócił twoją uwagę. Jeżeli będziesz miał już projekt i nie będzie on rzucający się w oczy lub nie będzie czytelny i komunikatywny to jest do poprawy i trzeba nanieść poprawki tak, aby baner rzucał się w oczy i szybko można było przeczytać hasło reklamowe.

5. Baner reklamowy wydrukuj w rekomendowanej drukarni tak, aby był to druk wysokiej jakości. Dowiedz się także czy druk będzie wykonany na podłożu powlekanym, gdyż banery na tym podłożu są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia warunków atmosferycznych oraz innych. Dobra drukarnią w Krakowie zajmujące się drukiem banerów reklamowych jest agencja PSP Studio.

Czy warto postawić na druk PCV baneru dla małej firmy?

Ostatnimi czasy dużą popularność zdobywa druk na PCV, który wykonywany jest z niesamowitą precyzją, dzięki czemu nałożony druk na płytę wygląda niemal jak oryginalna fotografia. Z pewnością jest to dobry pomysł dla firmy, która chce na takim materiale wydrukować dla siebie logo firmy, które będzie przyciągało uwagę wielu nowych klientów.

W dzisiejszych czasach niezależnie od branży im lepsze robimy reklamy i im lepsze robimy wrażenie na klientach, tym częściej później oni do nas wracają. Warto już za pomocą jednej reklamy wykonanej na PCV przyciągać uwagę potencjalnych klientów.

Reklamy w postaci banerów drukowanych na PCV można wykorzystać zarówno wewnątrz budynku, jak również na zewnątrz, gdyż są odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Klienci prywatni również zamawiają sobie druki na PCV, gdyż przeniesienie pięknej fotografii na PCV sprawia, iż mamy piękny obraz, który możemy zawiesić na ścianie.

Jeżeli jesteś zainteresowany drukiem na PCV to najlepszą firmą, która specjalizuje się w tego typu drukach jest agencja reklamowa PSP Studio.