Gdzie najlepiej kupować książki?

Gdzie najlepiej kupowac książki?
Wciąż wiele osób kupuje książki tylko dlatego, że musi, bo na przykład potrzebuje szkolnej lektury, której nie ma w bibliotece albo jakiegoś dzieła do napisania pracy naukowej.Sporo osób mimo, że lubi czytać zadowala się darmowymi e-bookami. Ale mimo to nadal rynek czytelniczy w Polsce ma się dobrze i książki można kupić w coraz większej ilości miejsc. Jednak gdzie najlepiej kupować książki?

Kameralne księgarnie

Co prawda największy wybór książek jest w dużych księgarniach sieciowych, ale to kameralna atmosfera małej księgarni sprawia, że chce się dokonać zakupu. Zwykle w takich miejscach można też porozmawiać z właścicielem o nowych wydawnictwach, poszukiwanych książkach czy aktualnie czytanej lekturze. Poza tym w takich księgarniach pracują pasjonaci, którzy lubią dzielić się swoją wiedzą, opiniami czy spostrzeżeniami, więc bez trudu pomogą w wyszukaniu odpowiedniej książki dla siebie czy na prezent.

Antykwariaty

Tutaj można znaleźć przede wszystkim starsze książki lub rzadkie wydawnictwa. Ale coraz więcej antykwariatów prowadzi sprzedaż książek używanych, które można kupić za ułamek ceny podstawowej, choć na przykład widać, że były przeczytane tylko raz. Jest to świetne miejsce, aby znaleźć niebanalne lektury, ale też książki zapamiętane z lat młodości czy bajki z dzieciństwa. Ciekawym wyborem są antykwariaty internetowe online, gdzie można kupić książki z przesyłką. Jednym z takich antykwariatów jest Amicus. Kliknij i Sprawdź jego bogaty asortyment!

Kiermasze i targi wydawnicze

W wielu miastach regularnie organizowane są kiermasze pod bibliotekami, które wyzbywają się części zbiorów czy nawet z okazji dnia miasta. Można kupić używane książki nawet za 1 złoty, więc to gratka dla osób, które lubią czytać powoli i nie martwić się o to czy zapłacą karę w bibliotece za przetrzymanie książki.
Z kolei na targach wydawniczych można znaleźć najnowsze wydania. Organizowane są zazwyczaj w największych miastach jak Warszawa czy Kraków. Warto na nich zainteresować się nowościami wydawniczymi, ponieważ inne książki można znaleźć w księgarniach na co dzień. A zanim nowości do nich trafią może trochę potrwać. Dlatego też warto skorzystać z okazji i kupić je od razu podczas targów. Czasami promowane są też przez ich autora, więc będzie okazja z nim porozmawiać czy dostać dedykację w książce.

Zapisz