Bloczki samokopiujące na zamówienie – cennik

Druki zamówienia, listy przewozowe, druki CMR, formularze dostaw, są dokumentami, które najczęściej powinny być wystawione w dwóch lub trzech egzemplarzach: oryginalnym oraz kopiowanym, aby jedna z wersji dokumentu mogła znaleźć się u każdego z partnerów transakcji. Transakcje przebiegają sprawnie oraz z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, gdy dokumenty są przygotowane w należytej formie, w potrzebnej ilości. Druki muszą być kopiowane, aby można było skorzystać z możliwości nieskomplikowanego potwierdzenia czynności.  Firmy, zajmujące się wykonywaniem samokopiujących druczków, dbają o jak najwyższy poziom swoich usług, dlatego dokumentacja kopiowana jest z reguły na papierze samokopiującym, o gramaturze 60 g m2. Cennik usług zależny jest przede wszystkim od ilości wykonywanych kopii.

Jakie są ceny bloczków samokopiujących?

Istnieją firmy, drukujące niewielką ilość kopii dokumentów. Wydruk samokopiujących bloczków możliwy jest już od jednej sztuki (oryginał plus jedna, dwie, trzy lub cztery kopie). Druk bloczków w ilości do stu sztuk możliwy jest od kwoty niespełna trzech złotych za 1 oryginał wraz z jedna kolorową kopią, po ponad 5 PLN, w przypadku zamówienie trzech kopii w różnych kolorach. Firmy, zajmujące się wydrukiem bloczków samokopiujących zwracają uwagę, że wydruk jest możliwy w formacie A4, A5, A6. Ilość ponad trzystu sztuk bloczków do wydruku oznacza niższy koszt. W przypadku dokumentu z jedną kolorowa kopią, trzeba będzie liczyć się z kosztem niewiele ponad dwu złotowym. Bloczek z oryginałem i trzema kopiami w różnych kolorach będzie kosztował około 3,50 PLN za sztukę w dużym, ponad trzystu sztukowym zamówieniu.

Cennik bloczków samokopiujących zależny od ilości zamówienia

Ilość zestawów samokopiujących jest najistotniejszym wyznacznikiem ceny za sztukę zestawu: oryginał i kopia(kopie). Wybierając kopie w różnych kolorach (najczęściej żółte, różowe, niebieskie) również trzeba liczyć się z cena nieznacznie wyższą za sztukę, niż w przypadku zestawów z kopiami w tym samym kolorze. Na cenę usługi wpływ będzie miał zakres pracy firmy, zajmującej się bloczkami samokopiującymi na zamówienie. Jeśli posiadamy wzór bloczka, dokładną treść, jaka się ma na nim znaleźć, możemy wysłać do firmy gotowa treść. Jeżeli nie posiadamy takiego wzoru, firma może go przygotować, oczywiście za nieznaczną opłatę. Na cenę ma wpływ wybór koloru druku. Koszt, rzędu kilku groszy za sztukę, dotyczył będzie numerowania bloczków, perforacji oraz kodów kreskowych, umieszczanych na dokumentacji. W przypadku kodów, cennik jest najczęściej ustalany indywidualnie.